Aktuality školní družiny

[24.04.2020] Výzva školní družiny – 23. dubna 2020

Výzva školní družiny – 23. dubna 2020

Ahoj kamarádi,

je to už víc než měsíc, co jsme všichni doma. Učíte se, pomáháte rodičům a ani my, paní vychovatelky, nezahálíme.

A proto, že je nám už po vás smutno a rádi bychom s vámi něco pěkného podnikly, vymýšlíme cesty, jak s vámi pracovat ve volném čase, aniž bychom se s vámi setkaly.

Máme tu pro vás nabídku. Zde, na webových stránkách školy, najdete různé nápady, co dělat ve volném čase. Můžete si vybrat, co budete chtít dělat. Rozhodně to není nic, co by vás nebo vaše rodiče mělo ještě více zatížit.

Naše výzvy jsou určeny pro děti ze školní družiny, ale zapojit se mohou i ostatní.

Svoje výtvory, zážitky, pokroky, hádanky, obrázky atd. můžete nafotit a posílat na emaily:
jana.ostrizkova@zsamstesany.cz, veronika.zelinkova@zsamstesany.cz

nebo se přidejte přes messenger adresu: ŠD Těšany.

Výzvy budou postupně přibývat. Nové zveřejníme vždy ve čtvrtek.
Těšíme se na společnou zábavu, i když jen na dálku a přejeme spoustu radosti a pohody na zbytek domácích dnů.

Moc se těšíme na shledání,

za školní družinu paní učitelky  Jana Ostřížková, Veronika Zelinková,

Petra Ondráčková a Eliška Šebestová.

Výzva číslo 1:

1. Jelikož nám začaly kvést pampelišky, máme tu první kulinářský úkol – uvař si vlastní mňamkový pampeliškový med.

Pro ty, kdo nemají vlastní recept, posíláme zaručeně ten nejlepší:

300 květů pampelišky, 1 l vody, 1 kg krystalového cukru a 1 citron

Postup: Květy sbíráme v poledne, lehce je opláchneme vodou, zalijeme 1 l          vody a mírně vaříme 20 minut. Tuto směs necháme 24 hodin louhovat. Druhý      den scedíme přes utěrku, přidáme šťávu z citronu a cukr. Za stálého míchání     vaříme alespoň 1 hodinu. Horké nalijeme do skleniček.

Vyfotit můžete postup nebo hotový výrobek.

• Blíží se pálení čarodějnic. Pokud máte fantazii a šikovné ruce, můžete si čarodějnici sami vyrobit.

Vyfoťte se s ní nebo jen ji a opět nám ji pošlete. Nejhezčí z nich potom      společně vyhodnotíme.

3)  Vyluštěte hádanku:

Běžím, běžím, nemám dech, přitom ležím na zádech. Kdo jsem?

(Odpověď nám napište emailem)

4)  Vyrobte si žabku, chytající mouchu. Je jednoduchá a zábavná. A zase nám      ji vyfoťte a pošlete. Zde je návod: https://zivotpodlekarol.blogspot.com/2020/04/vyrabime-diy-zabky-chytajici-mouchy.html?m=1

Zábavě třikrát:     Zdar, zdar, zdar 🙂

[26.02.2020] oznámení

[12.12.2019] pozor změna !!!

[02.12.2019]

[17.10.2019] Drakiáda

[20.09.2019] Oznámení

[28.08.2019] ŠKOLNÍ DRUŽINA PŘI ZŠ A MŠ TĚŠANY

Pro školní rok 2019/2020 budou otevřena 2 oddělení školní družiny s kapacitou 53 žáků, přednostně budou přijati žáci nižších ročníků.
První oddělení bude v provozu denně od 11,20-16,30h. a je určeno nejmenším žákům školy
Druhé oddělení bude v provozu od 12.15 (respektive 11.20 ) – 14.30 h.

Provoz školní družiny bude zahájen v úterý 3. 9. 2019 pro žáky, kteří přinesou řádně vyplněnou a podepsanou přihlášku, kterou si vyzvednou u vychovatelky ŠD nebo na webových stránkách školy, žáci musí být přihlášeni ke stravování (oběd)!!!

INFORMACE PRO RODIČE

1. ŠD je v provozu denně od 11:20 – 16.30 hodin (resp. 14.30 hodin)

1. Měsíční poplatek za ŠD je 100,- Kč, platí se vždy měsíc dopředu převodem z účtu, symbol pro ŠD je 5133. Je možné využít i půlroční či roční předplacení

1. Přihláška žáka do ŠD musí být řádně vyplněna a vrácena nejpozději do pátku 6. 9. 2019

1. ŠD má vlastní mobilní telefon: 724 955 588

1. Odhlásit dítě ze ŠD je možné na základě vyplnění formuláře, který je možno vyzvednout u vychovatelky nebo na webových stránkách

1. Neúčast žáka ve ŠD je nutné vždy písemně omluvit do deníčku ŠD (datum – hodina odchodu ze ŠD –  podpis rodiče). Z bezpečnostních důvodů není možné žáka pustit          samostatně ze ŠD bez předchozí písemné omluvenky (nelze telefonicky!!!)

1. O důležitých akcích budou rodiče vždy písemně informováni v deníčku ŠD

1. Dohled nad žáky 1. – 2. ročníku v ranních hodinách je zajištěn ve třídě MŠ – Žirafky, rodiče v tomto případě prosíme o domluvu s vedením školy

Dítě bude do ŠD potřebovat:

1 malý deníček na omluvenky a vzkazy pro rodiče od vychovatelky, 1balík papírových kapesníčků, hrníček na pití (pitný režim mají děti zajištěn formou sirupů), zástěrku na výtvarnou činnost, sportovní oblečení a obuv na hřiště (dle vlastního uvážení)

zápisní lístek do školní družiny

[24.06.2019] Upozornění

[14.06.2019] Informace ze školní družiny

V pátek 28. 6. 2019 bude ŠD v provozu po vydání vysvědčení do 11:30 hod., včetně oběda.