Aktuality školní družiny

[13.10.2020] OMEZENÍ PROVOZU ZŠ V OBDOBÍ OD 14. ŘÍJNA DO 1. LISTOPADU 2020

• 1. i 2. stupeň přechází na povinnou distanční výuku, která bude probíhat formou video hovorů přes prostředí Google Meet, zadáváním úkolů jednotlivými vyučujícími přes Google Classroom nebo pomocí pracovních listů či sešitů.

• SW EduPage slouží jako informace o známkách a práci dětí.

• Prosíme o kontrolu odhlášení obědů. V případě znovuotevření provozu si rodiče opět obědy přihlásí.

• Provoz MŠ zůstává prozatím bez omezení.

[30.09.2020] ukázka z ŠD – bubnování

[18.09.2020] Opatření – roušky

[28.08.2020] Zápisní lístek do ŠD

[03.07.2020]

[24.04.2020] Výzva školní družiny – 23. dubna 2020

Výzva školní družiny – 23. dubna 2020

Ahoj kamarádi,

je to už víc než měsíc, co jsme všichni doma. Učíte se, pomáháte rodičům a ani my, paní vychovatelky, nezahálíme.

A proto, že je nám už po vás smutno a rádi bychom s vámi něco pěkného podnikly, vymýšlíme cesty, jak s vámi pracovat ve volném čase, aniž bychom se s vámi setkaly.

Máme tu pro vás nabídku. Zde, na webových stránkách školy, najdete různé nápady, co dělat ve volném čase. Můžete si vybrat, co budete chtít dělat. Rozhodně to není nic, co by vás nebo vaše rodiče mělo ještě více zatížit.

Naše výzvy jsou určeny pro děti ze školní družiny, ale zapojit se mohou i ostatní.

Svoje výtvory, zážitky, pokroky, hádanky, obrázky atd. můžete nafotit a posílat na emaily:
jana.ostrizkova@zsamstesany.cz, veronika.zelinkova@zsamstesany.cz

nebo se přidejte přes messenger adresu: ŠD Těšany.

Výzvy budou postupně přibývat. Nové zveřejníme vždy ve čtvrtek.
Těšíme se na společnou zábavu, i když jen na dálku a přejeme spoustu radosti a pohody na zbytek domácích dnů.

Moc se těšíme na shledání,

za školní družinu paní učitelky  Jana Ostřížková, Veronika Zelinková,

Petra Ondráčková a Eliška Šebestová.

Výzva číslo 1:

1. Jelikož nám začaly kvést pampelišky, máme tu první kulinářský úkol – uvař si vlastní mňamkový pampeliškový med.

Pro ty, kdo nemají vlastní recept, posíláme zaručeně ten nejlepší:

300 květů pampelišky, 1 l vody, 1 kg krystalového cukru a 1 citron

Postup: Květy sbíráme v poledne, lehce je opláchneme vodou, zalijeme 1 l          vody a mírně vaříme 20 minut. Tuto směs necháme 24 hodin louhovat. Druhý      den scedíme přes utěrku, přidáme šťávu z citronu a cukr. Za stálého míchání     vaříme alespoň 1 hodinu. Horké nalijeme do skleniček.

Vyfotit můžete postup nebo hotový výrobek.

• Blíží se pálení čarodějnic. Pokud máte fantazii a šikovné ruce, můžete si čarodějnici sami vyrobit.

Vyfoťte se s ní nebo jen ji a opět nám ji pošlete. Nejhezčí z nich potom      společně vyhodnotíme.

3)  Vyluštěte hádanku:

Běžím, běžím, nemám dech, přitom ležím na zádech. Kdo jsem?

(Odpověď nám napište emailem)

4)  Vyrobte si žabku, chytající mouchu. Je jednoduchá a zábavná. A zase nám      ji vyfoťte a pošlete. Zde je návod: https://zivotpodlekarol.blogspot.com/2020/04/vyrabime-diy-zabky-chytajici-mouchy.html?m=1

Zábavě třikrát:     Zdar, zdar, zdar 🙂

[26.02.2020] oznámení

[12.12.2019] pozor změna !!!

[02.12.2019]

[17.10.2019] Drakiáda