Nabídka činností pro děti MŠ

25. 6. 2020 Nové náměty na vyrábění:

04. 05 .2020 Pár nápadů jak něco vyrobit s dětmi..

16. 4. 2020

PŘEDŠKOLNÍ PŘÍPRAVA – SLUCHOVÉ VNÍMÁNÍ 1
Říkáte si, že vaše dítě slyší dobře? 👂✅ Ano, pokud nemáme dítě se sluchovým postižením, slyší dobře naše slova, aniž by si zpočátku uvědomovalo, že se skládají z hlásek.
_________
Schopnost vnímat hlásky ve slově se vyvíjí obvykle až kolem 6. roku, ale pro nástup do školy je velmi, velmi podstatná. Bez ní totiž dítě nemůže začít psát ani číst, i když třeba už zná všechna písmena. 📝👀 Dítě, kterému tato schopnost „nenaskočí“, totiž přečte písmena, ale nespojí je do slov a textu tudíž nerozumí.
_________
Máte-li předškoláka, zkoušejte s ním:
🟡 hledat nejprve první hlásku ve slově a pak i další
🟡 rozlišovat podobná slova nebo slabiky
🟡 hledat rýmy
🟡 vytleskávat slova na slabiky
🟡 trénovat si zapamatování řady slov nebo vět.

HRAJEME SI S NÁMOŘNÍKEM – nabídka činností

Vážení rodiče a milé děti,

Využíváme našich webových stránek a nabízíme činnosti a zábavu pro dlouhé chvíle. Nabídka je dobrovolná a je zcela na vás zda ji  využijete k zábavě  dětí.

Přejeme pohodové dny .

Kolektiv MŠ

Nabídka činností:

• Poskládat lodičku z papíru pro Námořníka , vyzdobit si ji, pouštět po vodě
  • Velikonoční nabídka – zaplést ze tří proutků pomlázku
  • Pokus – vložit syrové vejce do octa  a 3-5 dnů pozorovat
  • Pohyb – nosit výfuk – vejce na lžičce k danému cíli a zpět, malou lžičkou přendávat čočku,  rýži z misky do misky ( nevysypat ani jednu na stůl), pinzetou přendávat drobné předměty z misky do misky ( fazolku, hrách)
  • Říkanka –  naučit se  text, říkat a nakreslit podle ní obrázek

„ SLUNÍČKO NÁM KRÁSNĚ SVÍTÍ,

NA ZAHRÁDKÁCH KVETE KVÍTÍ.

A CO BUDE ZAKRÁTKO?

VYLÍHNE SE KUŘÁTKO.

TAKY MALÁ HOUSÁTKA,

UTEČOU NÁM ZA VRÁTKA.