Podpora Classroom a EduPage

CLASSROOM

z důvodu distanční výuky přesouváme veškeré aktivity na platformu Google Classroom (Google učebna). Prosíme o její využívání.

Na této platformě je možné se vzdělávat, zadávat/plnit/odevzdávat domácí úkoly bez potřeby tisku. Je zde také možné kontrolovat práce pomocí kvízů/testů. Je potřeba, aby si žáci kontrolovali své  školní emailové adresy. Všechna upozornění i příspěvky se v nich zobrazují!

Jak s classroom fungovat, najdete ve videích na této webové stránce. Prosím prohlédněte si krátká videa. https://www.tybrdo.cz/informatika/google-ucebna-z-pohledu-zaka-navody-pro-naproste-laiky

Jak se žáci dostanou do učebny?

1. Otevřete Chrome (stránku www.google.cz).
Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je QnTZxX4hhG9l15EqnQ26ySMVjnC2Kb-XMGPKcqRHCEm_HbKeC4QdI1EaznIRTCjOBG8_rmtPcUJVyykx994orlVgcSXA7C4MkWZD2GCsbn5z9iO0i-K9smhAnhRI17i8j96ixc3U.
  1. Přihlásíte se do svého školního účtu.
Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je 2Ok2OValbu3Fj0s31oypDDMEo3ekENSmF6nN4wjMu8RSyYCxO3yy9LJtM0zgCvfi9hEjjWLWYf8IR7GSi3zylNYdhR3n0-azjk_BQVn5z0lsq_EG2LZ-9tsuzr7ZAZLeK2ywtLQl.

Přihlašovací jméno:      jmeno.prijmení@zaci.zsamstesany.cz

(jana.novakova@zaci.zsamstesany.cz)

Heslo:   každý žák si vymyslel své

1. Vyberete si učebnu, ve které budete plnit úkol.
Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je DOYXvrpT-sQK13wEl8svGJbo_t1H724PdE4pSHifHvR2qZqw38yAJwSPmLP8iu1JoSu4z20iOmKCBl9gVys2crOLfeQ-s4daXb_Jqgk1P_tq_sepg9lqge7ctMA1SmxWYDL6KHRd.

——————————————————————————————————————–

EDUPAGE

Webová stránka školy: zsamstesany.edupage.org

Naše škola využívá školní informační systém EduPage, ve kterém si žáci a jejich rodiče mohou prohlédnout veškeré informace o průběhu vzdělávání žáka a také informace o dění ve škole. Do školního informačního systému je možné se přihlasit prostřednictvím internetu pomocí počítače, tabletu nebo aplikací v mobilního telefonu.

Školní informační systém nabízí například tyto funkce:

Zprávy

• přehled všech nových zpráv z dění v edupage, jako jsou například nové známky, domácí úkoly, písemné práce, školní události, absence, suplování, zprávy rodičům a další
  • možnost přímo komunikovat s učiteli

Třídní kniha

• možnost nahlédnout do třídní knihy dané třídy, zjistit probírané učivo

Známky

• celkový přehled všech známek, pochval, upozornění rodičům a výchovných opatření

Docházka

• možnost zkontrolovat docházku Vašeho dítěte
  • elektronické omlouvání žáka

Domácí úkoly

• přehled zadaných domácích úkolů

• rozvrh hodin na daný školní rok

Suplování

• přehled plánovaného suplování

Aplikace pro mobilní telefony a tablety

EduPage můžete pohodlně používat také v mobilním telefonu nebo tabletu. Stáhněte si aplikaci pro zařízení se systémem Android nebo iOS.

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je play_prism_hlock_2x.png.
Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je cloud.

Návody

Na této stránce naleznete přehled základních návodů k ovládání systému Edupage.

ZÁKLADY

Přihlášení přes web

Přihlášení přes mobilní aplikaci

Změna hesla